DOLAR

32,8398

EURO

35,1374

ALTIN

2.497,77

BIST

10.732,63

18 Yılın Ardından Erdoğan, CHP’de Olacak!

18 Yılın Ardından Erdoğan, CHP’de Olacak!
  • Güncel / Haberler / Siyaset
  • 10 Haziran 2024 11:20 | Son Güncellenme: 11 Haziran 2024 17:36
  • 18 Yılın Ardından Erdoğan, CHP’de Olacak! için yorumlar kapalı
  • 21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Yılın Ardından CHP Genel Merkezi’ne Gidecek.-CHP Lideri Özel’in Konuğu Olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Forslu Türk Bayrağı ile Karşılanacak.-Görüşme Dosyası Oldukça Kabarık Olacak.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından siyasette CHP lideri Özgür Özel‘in adımları ile başlayan normalleşme süreci kapsamında yarın saat 16.00’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefet partisi CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulunacak.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ı 2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezi‘nde ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu görüşmede iade-i ziyarette bulunacağını belirtmişti.

Bu görüşme nedeniyle CHP’nin bugünkü Meclis Grup toplantısı için de erteleme kararı alındı.

Özel, Erdoğan’ı Forslu Türk Bayrağı ile Karşılayacak

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşecek görüşmede Özel, kapıda karşılayacağı Erdoğan’ı 12. kattaki makam odasında misafir edecek.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’ndan istenen “forsluTürk bayrağı ile karşılayacak. Oturma düzeninde Erdoğan, forslu bayrağın önünde, Özel ise CHP bayrağının önünde oturacak.

Özel, Dün Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerini topladı

CHP lideri Özel, dün Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerini ayrı ayrı topladı. Gün boyu süren bu toplantılarda, ilk görüşmeden bugüne yaşanan gelişmelerle birlikte bugünkü görüşmede Erdoğan’a iletilecek konular da ele alındı. Özel’in ilk görüşmede olduğu gibi bu görüşmeye de kapsamlı bir dosya ile gireceği bildiriliyor.

Dosya kapsamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş‘in dosyasını da masaya getirmesi bekleniyor.

Özel, dün öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, kızları Bengisu Ateş ve Banuçiçek Ateş ile CHP Genel Merkezi’nde görüşmüştü. Görüşmenin ardından Erdoğan’ın Ayşe Ateş’le görüşeceği haberi yayılmıştı. Erdoğan’ın özel kalem müdürü Hasan Doğan, Ateş’i aramış ve görüşmenin kısa sürede yapılacağını belirtmişti.

Görüşmede, emekliler, çiftçiler, asgari ücretliler başta olmak üzere vatandaşın sorunlarının gündeme getirilmesi bekleniyor.

Erdoğan, Deniz Baykal’a “Hayırlı Olsun” Ziyaretini 18 Yıl Önce Yapmıştı

Erdoğan, CHP Genel Merkezi’ne en son 18 yıl önce, vefat eden Genel Başkan Deniz Baykal’a “hayırlı olsun” ziyareti için gitmişti. Erdoğan ile Baykal arasında binanın mimarisine yönelik sohbet öne çıkmıştı. İki liderin, 12. katındaki bir odanın dışarı doğru oval çıkıntısıyla dikkat çeken “oval ofis” sohbeti gündeme gelmişti.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ