DOLAR

32,1725

EURO

35,0211

ALTIN

2.431,51

BIST

10.656,96

AK Parti ‘de Yaşanan Son Gelişmeler Neler?

AK Parti ‘de Yaşanan Son Gelişmeler Neler?
  • Güncel / Haberler / Siyaset
  • 15 Mayıs 2024 14:18
  • AK Parti ‘de Yaşanan Son Gelişmeler Neler? için yorumlar kapalı
  • 37

AK Parti’de 7-8 Haziran ve 1-2 Temmuz’da Kamp Heyecanı Yaşanacak.-Meclis Grubunda Değerlendirme Toplantılarında Hangi Başlıklar Öne Çıkıyor?

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından değişim ve yenilenme sürecine giren AK Parti‘de, istişare ve değerlendirme toplantıları hazırlıkları son sürat devam ederken, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın partide yapacağı değişimleri kamp sürecinde yapması bekleniyor. AK Parti genel merkez yöneticileri ve milletvekilleriyle 7-8 Haziran’da, 1-2 Temmuz’da belediye başkanlarıyla kamp gerçekleştirecek.

Konuya ilişkin açıklama, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin‘den geldi. Şahin,  partinin istişare ve değerlendirme toplantılarına ilişkin yazılı açıklama yaparak,  AK Parti’nin gelenekselleşen istişare ve değerlendirme toplantılarına iki yeni halkayı ekleyeceklerini ifade etti. Şahin,  “7-8 Haziran 2024 tarihinde Kızılcahamam’da genel merkez yöneticileri ve milletvekilleriyle, 1-2 Temmuz 2024 tarihinde Genel Merkez Konferans Salonu’nda belediye başkanlarıyla yapılacak istişare ve değerlendirme toplantılarında 31 Mart seçimlerinin sonuçları değerlendirilerek izlenecek yeni yol haritası belirlenecek” diye konuştu.

Erdoğan’ın Değişim Mesajının Ardından Heyecan Arttı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşarak, değişim sinyali vermişti.  Erdoğan, 31 Mart seçim sonuçlarına dair parti içinde iç muhasebesini yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Geleneksel istişare kampımızı yapacağız. Hata değil, yanlışta ısrar kaybettirir.” demişti. Erdoğan, “Yeni hizmet erleriyle, isimlerle kadrolarımızı tahkim ederken partimizin emektarlarına vefasızlık göstermeyeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamaların ardından AK Parti‘de hangi ismin kalıp hangi ismin gideceğine dair kulisler artarken, AK Parti kurmaylarında heyecan da doruğa çıktı.

Meclis Grubunda Değerlendirme Toplantıları

Seçimin ardından yapılan iki MYK toplantısı ile eş güdümlü olarak AK Parti kurmayları sahada ve masada raporlama sürecine devam ediyor. Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak kamp öncesindeyse AK Parti Meclis Grubu da değerlendirme toplantılarına başladı. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve grup başkanvekilleri, sorumluluk alanlarındaki milletvekilleriyle gruplar halinde görüşerek, seçim yenilgisinin nedenleri, şikayetleri ve yeni döneme ilişkin önerileri raporluyorlar.

Geçen hafta, Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül, Grup Başkanı Güler’in de katılımıyla, sorumluluğundaki 40’ın üzerindeki milletvekiliyle bir araya geldi. Salı günüyse grup başkanvekilleri Özlem Zengin ve Leyla Şahin Usta, ayrı ayrı milletvekili gruplarıyla görüşmelerini sürdürdü. Kulislere yansıyan bilgilere göre bu toplantılarda sahadan izlenimlerini aktaran milletvekillerinin en çok ilettikleri eleştiri başlıkları; emekliler yapılan zamlar, hastane ve doktor sorunları ve mülakatın kaldırılması oldu.

Milletvekili toplantılarında dile getirilen bu şikayetlerin yanı sıra, “müfredat değişikliği” ve “kayyum politikaları”na yönelik eleştirileri de sık sık gündeme geliyor.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ