DOLAR

32,8398

EURO

35,1374

ALTIN

2.497,77

BIST

10.732,63

Gazeteci Altaylı ‘dan Kabine Kulisi

Gazeteci Altaylı ‘dan Kabine Kulisi

Gazeteci ve Yazar Fatih Altaylı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kafasında Bir Kabine Değişikliği Falan Yok. Bakanlar Değişmeyecek, Hepsi Yerli Yerinde Kalacak.-Değişme Olasılığı Olan Tek Bakan Ticaret Bakanı Ömer Bolat. O da Siyasi Değil, Sıhhi Nedenlerle.”

Gazeteci ve yazar Fatih Altaylı, kendi blogunda bugünkü yazısını, “Kızılcahamam Dedikoduları” başlığı ile kaleme aldı. AK Parti‘nin yerel seçimleri değerlendirdiği Kızılcahamam kampında konuşulanlarını okuyucularına aktaran Altaylı, “Değişme olasılığı olan tek Bakan Ticaret Bakanı Ömer Bolat. O da siyasi değil, sıhhi nedenlerle.” ifadelerini yazdı.

Altaylı‘nın yazısında kullandığı ifadeler şöyle oldu:

AKP’nin Kızılcahamam Kampı, daha çok milletvekillerinin Bakanları suçladığı ve seçim kaybını Bakanların sırtına yüklemeye çalıştığı tartışmalarla geçmiş. Milletvekilleri Cumhurbaşkanı’na bir şey söylemeyi başarabildikleri her anda, Bakanları şikayet etmişler. Toplantılar genelde Bakanlara ayar verme toplantısı şeklinde geçmiş.

AKP liderliğinin İstanbul’un geri alınamamasından, kale durumundaki bazı illerin kaybedilmesinden daha moral bozucu olarak gördüğü iki ilçenin kaybı çok konuşulmuş ve moral bozucu olmuş. Bu ilçelerden biri Sakarya’nın Sapanca ilçesi, diğeri ise Giresun’un Görele ilçesi. Bu iki ilçenin kayıplarının simgesel ve moral önemi geleceğe ilişkin çok karamsar bir tablo oluşmasına neden olmuş.

Kızılcahamam’a damga vuran kulislerden biri ise eski Bakan Mustafa Varank’ın Cumhurbaşkanı’nın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ı yemek için yaptığı çalışmalar olmuş. Varank ayrıca partinin muhaliflere karşı daha sert tutum alması gerektiğini, gerekirse oy kaybına tahammül edilebileceğini ama partinin ana ekseninden uzaklaşılmaması gerektiğini savunup durmuş. Bu arada benim iyi bulduğum yeni Bakan Kacır’la arasının pek iyi olmadığı da gözlerden kaçmamış.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafasında bir kabine değişikliği falan yok. Bakanlar değişmeyecek, hepsi yerli yerinde kalacak. Değişme olasılığı olan tek Bakan Ticaret Bakanı Ömer Bolat. O da siyasi değil, sıhhi nedenlerle. Ömer Bey’in ailesinde birden fazla kişinin sağlık sorunları yaşadığı ve Ömer Bolat’ın da onlarla ilgilenebilmek için görevden affını istediği söyleniyor.”

 

Fatih Altaylı‘nın Yazısını Okuyabilmek İçin Tıklayınız!

Tüm Köşe Yazılarına Ulaşmak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ