DOLAR

32,1465

EURO

34,9978

ALTIN

2.434,35

BIST

10.656,96

Gazeteci Övür: Sanki FETÖ Hortlamış Gibi

Gazeteci Övür: Sanki FETÖ Hortlamış Gibi

Ankara Emniyetine Uzanan Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasını Kaleme Alan Gazeteci Mahmut Övür, Polislerin İfadelerini Yorumladı: “Sanki FETÖ Hortlamış Gibi.”

Gazeteci Mahmut Övür, bugünkü köşesinde Ayhan Bora Kaplan soruşturmasına ilişkin değerlendirmelerini okuyucularına aktarmayı sürdürdü. Yazısına, “İki gün önce bu köşede sorduğumuz, “Ankara Emniyeti’nde neler oluyor?” sorusu siyasetin sıcak gündemine bomba gibi düştü.” ifadeleri ile başlayan Övür, kafadaki sorulardan en önemlisinin bir mafya operasyonu üzerinden siyasete kumpas kurulup kurulmadığı olduğunu aktardı.

Övür, “Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında Ankara Emniyeti’nde yaşanan olaylara ilişkin, “Etkisi büyük olacak bir operasyon, sadece üç-beş polis müdürünün işi olamaz. Soruşturma sürüyor, ne çıkacağını göreceğiz ama görünen o ki, siyaset, hatta hükümet o polis müdürlerini aşan bir operasyonla karşı karşıya” dedi. Davanın gizli tanığı olduğunu kendi açıklayan ve polisler tarafından yönlendirildiğini söyleyen Serdar Sertçelik’in iddialarını hatırlatan Övür, “Sanki FETÖ hortlamış gibi” ifadelerini kaleme aldı.

Mahmut Övür, “Henüz tam olarak ne planlandığı, bu işe nasıl cesaret edildiği aydınlanmadığı için ortada cevabı aranan çok sayıda soru var. En önemlisi de bir mafya operasyonu üzerinden siyasete kumpas kurulup kurulmadığı” diyerek, “Örgütün gizli tanık yapılan iki numaralı ismi Serdar Sertçelik‘in sosyal medyada yaptığı açıklamalar, arka planda yeni bir kirli operasyon olduğu gerçeğini açığa çıkardı. Polis şefleriyle yaptığı görüşmeleri kayda alan gizli tanık Sertçelik‘in sosyal medya mecralarında söyledikleri, tipik FETÖ yöntemini hatırlatıyordu” değerlendirmesini yaptı.

Sertçelik‘in, polislerin kendisine ‘Temiz Eller Operasyonu başlatacağız…Hepsine çökeceğiz…‘ dediği iddiasını da hatırlatan Övür, “Sanki FETÖ hortlamış gibi” tespitini paylaştı.

Serdar Sertçelik‘in, gözaltına alınıp elektronik kelepçeyle serbest bırakılmasının ardından nasıl yurt dışına kaçabildiğini de sorgulayan Övür, “Bütün ihlaller Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Hazırlık Soruşturma Bürosu üzerinden emniyete haber verilmiş. Yani elektronik kelepçeli şüphelinin adım adım izlendiği, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü İzleme Merkezi tarafından tutulan kayıtlarda görülüyor ve polise de bildiriliyor. Ama gereği yapılmıyor” dedi.

Övür sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu tablodan Ankara Emniyet Müdürlüğü içinde kümelenen birkaç polis müdür ve şefinin ortak bir hareket içinde olduğu anlaşılıyor. Ancak başka ayakları var mı bilinmiyor. İddiaya göre de hedeflerinde sadece adı geçen bakanlar, AK Parti milletvekilleri yok, MHP de var.

Yerel seçim sonrası siyasetin doğal mecrasında normalleşmesi beklenirken hatta CHP’nin ne zaman mızıkçılık yapacağı merak edilirken, birileri işi oraya bırakmak niyetinde değil ki, kirli planlar peşinde. Bu nedenle etkisi büyük olacak bir operasyon, sadece üç-beş polis müdürünün işi olamaz. Soruşturma sürüyor, ne çıkacağını göreceğiz ama görünen o ki, siyaset hatta hükümet o polis müdürlerini aşan bir operasyonla karşı karşıya…”

Sertçelik’in iddialarının ardından, Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan, önce müfettiş raporu sonrasında açığa alınmış, daha sonra da haklarında Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı.

 

Mahmut Övür‘ün Yazısını Okuyabilmek İçin Tıklayınız!

Tüm Köşe Yazılarına Ulaşmak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ