DOLAR

33,0372

EURO

35,9878

ALTIN

2.559,61

BIST

11.064,85

Turan: Böyle ‘Suyuna Tirit Muhalefet’ Olmaz!

Turan: Böyle ‘Suyuna Tirit Muhalefet’ Olmaz!
  • Güncel / Haberler / Köşe Yazıları
  • 19 Haziran 2024 15:51 | Son Güncellenme: 19 Haziran 2024 15:56
  • Turan: Böyle ‘Suyuna Tirit Muhalefet’ Olmaz! için yorumlar kapalı
  • 35

Yazar Turan’dan, Özel ve CHP’ye Tepki: Böyle ‘Suyuna Tirit Muhalefet’ Olmaz! Sormak Lâzım! İktidarı Ne Zaman Silkeleyeceksiniz Muhteremler?

Yazar Rahmi Turan,  bugünkü yazısını “AKP’nin kerameti!” başlığıyla kaleme aldı. TuranCHP’de değişen yönetimi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ikinci parti konumuna düşen AK Parti’ye karşı “pasif” muhalefet yapmakla suçladı. Yazısında, “AKP’nin bu kerametinde, CHP’nin pasif muhalefetinin büyük rolü var!” ifadelerini kullanan Turan, “Böyle ‘Suyuna tirit muhalefet’ olmaz! Sormak lâzım! İktidarı ne zaman silkeleyeceksiniz muhteremler?” ifadelerini kullandı.

Turan, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşeceğini açıklayan Özgür Özel’e yönelik kullandığı “Saray’la müzakere edilmez, mücadele edilir” ifadesini hatırlattı; “büyük bir gerçeklik payı var” dedi. Turan, “Yandaşların ve yandaş medyanın hararetle desteklemeleri bile Özgür Özel’in doğru yolda olmadığını gösteriyor!” görüşünü ifade etti.

Rahmi Turan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle oldu:

AKP’nin bu kerametinde, CHP’nin pasif muhalefetinin büyük rolü var! CHP yerel seçimlerde birinci parti oldu ama buna rağmen iktidarın dümen suyunda gidiyor görüntüsü yarattı. Böyle ‘Suyuna tirit muhalefet’ olmaz! Sormak lâzım! İktidarı ne zaman silkeleyeceksiniz muhteremler? Sen sıkıştırmazsan, sen zorlamazsan, hiçbir zaman erken seçim olmaz! Kılıçdaroğlu’nun ‘Saray’la müzakere edilmez, mücadele edilir’ sözünde inanın ki, büyük bir gerçeklik payı var.

Yumuşak muhalefeti tercih eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘Halk isterse erken seçim olur’ demesi anlamsızdır! Halk, seni birinci parti yaparak iktidarın değişmesini istediğini anlattı. Başka nasıl anlatsın? Noterden mektup mu göndersin? Vatandaş bu iktidarın değişmesini istiyor ama Özgür Özel’in anlamadığı görülüyor. Yandaşların ve yandaş medyanın hararetle desteklemeleri bile Özgür Özel’in doğru yolda olmadığını gösteriyor!”

“Madem Türk’sün, Adaletsiz de Olsa Her Türlü Vergiyi Vereceksin!”

Öte yandan yazısında ayrıca ekonomi politikalarına da değinen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘e de değinen Turan, okuyucularına şunları aktardı:

“Halkımız sıkılmış limona döndü. Göreve geldiği günden beri (bir yıldan fazla süredir) Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, halkı sıkıyor, silkeliyor!

Saray’ın, Diyanet’in ve tüm bakanlıkların “İtibardan tasarruf olmaz” diye yaptıkları olağanüstü harcamalara sesini çıkaramayan Maliye Bakanı Mehmet Bey, kabadayılığını gariban halka gösteriyor, yüklendikçe yükleniyor!

Şimdi de yurt dışına çıkış harçları 10 misli artırılıyor. Adı “HARÇ” ama aslında resmen “HARAÇ

Yurt dışına çıkışlarda 150 lira olan harç pulu, “HARAÇ” olarak 1500 liraya çıkarılıyor.

Hiçbir uygar ülkede böyle adaletsiz bir vergi yok ama bizde en âlâsı var!

Ee… Türk olmak kolay değil… Madem Türk’sün, adaletsiz de olsa her türlü vergiyi vereceksin!

 

Rahmi Turan‘ın Yazısını Okuyabilmek İçin Tıklayınız!

Tüm Köşe Yazılarına Ulaşmak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ