DOLAR

33,0372

EURO

35,9878

ALTIN

2.559,61

BIST

11.064,85

AK Parti Yönetimi Hangi İsimlerden Rahatsızlık Duyuyor?

AK Parti Yönetimi Hangi İsimlerden Rahatsızlık Duyuyor?
  • Güncel / Haberler / Önem Sırası / Siyaset
  • 20 Haziran 2024 14:53 | Son Güncellenme: 20 Haziran 2024 22:21
  • AK Parti Yönetimi Hangi İsimlerden Rahatsızlık Duyuyor? için yorumlar kapalı
  • 38

AK Parti Yönetimi, Televizyon Ekranlarına Çıkan Eski Partililerden ‘Suyu Bulandırdıkları’ Gerekçesiyle Rahatsız…-AK Parti Kaynakları: Bu CHP ile Bir İttifak Değil, Türkiye’nin Milli Toplumsal Meselelerinde Birlikte Duruş ve İşbirliği.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ardından CHP Lideri Özgür Özel‘in adımları ile başlayan normalleşme sürecinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamalar AK Parti’de analiz edildi. Parti kaynakları, “Biz Cumhur İttifakı ile yola devam ediyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP ile başlayan diyalog zemininin devam etmesinden yanayız. Olması gereken bu. Bu CHP ile bir ittifak değil, Türkiye’nin milli toplumsal meselelerinde birlikte duruş ve işbirliği” değerlendirmesini yaptı.

Başkent kulislerinde, Devlet Bahçeli’nin CHP ile ittifaka ilişkin yaptığı yazılı açıklamasının her satırı AK Parti‘ye ayrı ayrı ‘mesaj’ verdiği yorumlarına neden oldu. AK Parti, Bahçeli’nin her satırını tek tek analiz etti ve Bahçeli’nin siyasette yankı uyandıran açıklamalarının ardından ‘yumuşama’ döneminin de çerçevesi çizildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parti yöneticilerinin, “Cumhur İttifakı büyük bir kararlılıkla yoluna devam ediyor” mesajıyla “Cumhur İttifakının güven tazelediği ve ittifakın bozulma senaryolarının tutmayacağı” yorumları yapılıyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından ortaya çıkan bir diğer mesajın da, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından siyasette başlayan “yumuşama ve diyalog zeminine’ yönelik olduğu ifade ediliyor.

“Bu CHP ile Bir İttifak Değil, Türkiye’nin Milli Toplumsal Meselelerinde Birlikte Duruş ve İşbirliği”

Bahçeli’nin açıklamalarının ardından, AK Parti ve CHP kanadından gelen değerlendirmelere bakıldığında siyasette yumuşamanın belli çerçeveye oturtulduğu hatta adının konduğu yorumları yapılıyor.

Partide ayrıca genel olarak, “Biz Cumhur İttifakı ile yola devam ediyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP ile başlayan diyalog zemininin devam etmesinden yanayız. Olması gereken bu. Bu CHP ile bir ittifak değil, Türkiye’nin milli toplumsal meselelerinde birlikte duruş ve işbirliği” değerlendirmeleri yapılıyor.

Dolayısıyla; siyasette diyalog zemini, “Türkiye’nin milli meselelerinde birlikte ve ortak duruş” çerçevesiyle çiziliyor.

AK Parti Yönetimi, Eski Yöneticilerin Televizyonlara Çıkıp Konuşmalarından Rahatsızlık Duyuyor!

Devlet Bahçeli’nin, ‘AK Parti içinde gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasına’ yönelik sözleri, kamuoyunda Cumhur İttifakı’na karşı çıkan bir grubun olduğu şeklinde yorumlansa da AK Parti yönetimi, “Mevcut değil bunlar eskiler” yorumunu yapıyor. Suyu bulandıranlardan AK Parti‘nin de rahatsız olduğu aktarılıyor.

AK Parti kaynakları şu değerlendirmeyi yapıyorlar:

“Sayın Bahçeli parti içinde aktif görevlilerden bahsetmiyor. AK Parti kimliği taşıyan ama şu anda aktif görev yapmayan bizim de rahatsız olduğumuz isimler. Daha çok sosyal medyadan mesaj veren isimler bunlar.”

(Ekonomim)

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ