DOLAR

32,8766

EURO

35,2012

ALTIN

2.498,23

BIST

10.743,80

Ateş: Dost Bildikleri Düşman, Düşman Bildikleri Dost Oldu

Ateş: Dost Bildikleri Düşman, Düşman Bildikleri Dost Oldu
  • Güncel / Haberler / Siyaset
  • 10 Haziran 2024 17:03 | Son Güncellenme: 11 Haziran 2024 11:46
  • Ateş: Dost Bildikleri Düşman, Düşman Bildikleri Dost Oldu için yorumlar kapalı
  • 23

Cinayete Kurban Giden Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel İle Bir Araya Geldi.-Ateş: Dost Bildikleri Düşman, Düşman Bildikleri Dost Oldu. Bunu Çok Acı Bir Şekilde Tecrübe Ettik.-Ateş’i Hasan Doğan Aradı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından da Kabul Edilecek!

Ankara Çukurambar’da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi‘nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘le bir araya geldi. Ateş ile Özel arasındaki görüşme 12:50’de başladı ve bir saat sürdü. CHP yönetimine teşekkür eden Ateş, “Sinan’ın dost bildikleri düşman, düşman bildikleri dost oldu. Bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik” ifadelerini kullandı.

Ateş’ten Bahçeli Mesajı: “Bahçeli, ‘Bunların Sırtını Sıvazlamayın’ Diyerek Cumhurbaşkanına Mesaj Gönderdi”

Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Ateş, şu ifadeleri kullandı:

“Eşim Sinan Ateş’in cinayeti üzerinde bir siyasi baskı var. Mızrak çuvala sığmıyor, hiç kimse bu işten kaçamayacak, kurtuluş yok. 

Beni  10 gün önce Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan aradı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak akabinde MHP‘nin grup toplantısı oldu. Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. ‘Bunların sırtını sıvazlamayın‘ dedi. Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Bahçeli’nin çağrısı sanırım karşılık buldu.”

“Sinan Hayattayken Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu Hakkında Ağır Söylemleri Olmasına Rağmen Bize Sahip Çıktılar”

Ayşe Ateş, Özel‘le yaptığı görüşmeye ilişkin olaraksa, “Kendisini mahkemeye davet ettim, geleceğini söyledi. Sinan hayattayken Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu hakkında ağır söylemleri olmasına rağmen bize sahip çıktılar. Çok teşekkür ediyorum. Dost bildikleri düşman, düşman bildikleri dost oldu. Bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik” dedi.

CHP Lideri Özelse, “Kurmaylarımla beraber mahkemeye katılacağım, yanınızda olacağım” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Saymaz Duyurdu: ‘Hasan Doğan Ateş’i Aradı ve Görüşme En Kısa Sürece Gerçekleşecek’ Dedi

Gazeteci İsmail Saymaz, Ayşe Ateş‘in yaklaşık bir saat kadar önce Hasan Doğan tarafından arandığını belirterek, şu mesajı paylaştı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalemi Hasan Doğan, az önce Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’i aradı ve şöyle dedi: ‘Cumhurbaşkanımızın programının yoğunluğu sebebiyle kendisiyle yapacağınız görüşme biraz gecikti. Bu görüşme en kısa zamanda gerçekleşecek.’ ”

Nihal Olçok’tan Ayşe Ateş’e…

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde oğlu Abdullah Tayyip Olçok ve eşi Erol Olçok‘u kaybeden Nihal Olçok, CHP lideri Özgür Özel ile görüşen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’e,  “Bu işler böyle maalesef sevgili Ayşe Hanım. Biri gel der, biri gelme der, biri az öteye kay der. Sonra bir bakmışsın ki herkes kendi hayatında. Sende usul usul ağlarsın kimseye göstermeden. Ben başaramadım. Umarım sen başarırsın!” diye yazdı.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ