DOLAR

32,8398

EURO

35,1374

ALTIN

2.497,77

BIST

10.732,63

Ateş ‘ten Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’na Ziyaret

Ateş ‘ten Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’na Ziyaret
  • Güncel / Haberler / Önem Sırası / Siyaset
  • 11 Haziran 2024 09:28 | Son Güncellenme: 11 Haziran 2024 11:45
  • Ateş ‘ten Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’na Ziyaret için yorumlar kapalı
  • 29

Öldürülen Sinan Ateş‘in Eşi Ayşe Ateş, Gelecek Partisi Genel Başkanı  Davutoğlu’nu Ziyaret Etti.-Davutoğlu: “Davaya Katılacağız; Şehit Sinan Ateş’in ve Çok Değerli Ailesinin Hukuku Bizlere Emanettir.”

Ankara’da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, 1 Temmuz 2024 tarihinde görülecek dava öncesinde siyasi parti liderlerini ziyaretine devam ediyor. Ateş’in son durağı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu olurken, ziyarete ilişkin bilgiyi Davutoğlu paylaştı.

Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından ziyarete ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Şehit Sinan Ateş’in çok kıymetli eşi Sayın Ayşe Ateş, bugün parti genel merkezimizde bizlere ziyarette bulundu. Daha önce söylediğimiz gibi, bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız ve katiller hak ettikleri cezayı alana dek hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. 1 Temmuz’da başlayacak olan davaya hukuk heyetimiz ile birlikte katılım sağlayarak, davayı her aşamasında en ince detayına kadar takip edeceğiz. Şehit Sinan Ateş’in ve çok değerli ailesinin hukuku bizlere emanettir.”

Ateş, Dün Özel’i Ziyaret Etmişti

Ayşe AteşCHP Genel Merkezi‘nde Genel Başkan Özgür Özel‘le bir araya gelmiş ve görüşme bir saat sürmüştü.

Ayşe Ateş, Özel‘le yaptığı görüşmeye ilişkin olarak, “Kendisini mahkemeye davet ettim, geleceğini söyledi. Sinan hayattayken Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu hakkında ağır söylemleri olmasına rağmen bize sahip çıktılar. Çok teşekkür ediyorum. Dost bildikleri düşman, düşman bildikleri dost oldu. Bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik” açıklamasını yapmıştı.

CHP Lideri Özel’den görüşmeye ilişkin açıklama gelmezken, Özel’in Ateş’in mahkemeye davetine, “Kurmaylarımla beraber mahkemeye katılacağım, yanınızda olacağım” ifadelerini kullandığı kaydedilmişti.

Ateş, Önümüzdeki Günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Gelecek!

Özel ile görüşmesinin ardından Ateş, “Eşim Sinan Ateş’in cinayeti üzerinde bir siyasi baskı var. Mızrak çuvala sığmıyor, hiç kimse bu işten kaçamayacak, kurtuluş yok. 

Beni  10 gün önce Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan aradı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak akabinde MHP‘nin grup toplantısı oldu. Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. ‘Bunların sırtını sıvazlamayın‘ dedi. Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Bahçeli’nin çağrısı sanırım karşılık buldu.” ifadelerini kullanmıştı.

Ateş’in bu açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalemi Hasan Doğan’ın, Ateş’i aradığı ve ‘Cumhurbaşkanımızın programının yoğunluğu sebebiyle kendisiyle yapacağınız görüşme biraz gecikti. Bu görüşme en kısa zamanda gerçekleşecek.’ dediği kamuoyuna yansımıştı.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ