DOLAR

33,0372

EURO

35,9878

ALTIN

2.559,61

BIST

11.064,85

Ayşe Ateş’ten Bakanlara: Geleni Görmüyor Musunuz?

Ayşe Ateş’ten Bakanlara: Geleni Görmüyor Musunuz?
  • Güncel / Haberler / Önem Sırası / Siyaset
  • 19 Haziran 2024 13:59 | Son Güncellenme: 19 Haziran 2024 15:54
  • Ayşe Ateş’ten Bakanlara: Geleni Görmüyor Musunuz? için yorumlar kapalı
  • 32

Ankara‘da, 30 Aralık 2022 günü yapılan suikastla öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile ölüm tehditlerinin devam ettiğini söyleyerek, bakanlara çağrıda bulundu.

“Sinan Ateş İçin İşlettikleri Süreci Benim İçin de İşletiyorlar”

Kendisini tehdit ettiğini iddia ettiği Burak Bekiroğlu için neden işlem yapılmadığını soran Ayşe Ateş, “Yeter artık, yeter! Sayın Adalet Bakanı’m Yılmaz Tunç, Sayın İçişleri Bakanı’m Ali Yerlikaya! Önceki günlerde, eşim Sinan Ateş için işlettikleri süreci benim için de işletiyorlar, diyerek Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunmuştum.

Bu çağrımın ardından devletimiz bana iki yakın silahlı koruma verdi. Beni ve kızlarımı kabul ettiği sırada Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, her ne kadar koruma polisi verilmiş olsa da bu şahısların devletin polisine namlu doğrultmayacaklarından emin olmadığımı, korktuğumu ifade ettim” dedi.

“Neden Bilgi ve Belgeler İstenmiyor?”

Burak Bekiroğlu isimli kişinin suikaste yönelik ve kendisini hedef gösteren paylaşımlar yaptığını ifade eden Ayşe Ateş, şunları kaydetti:

“Sayın Bakanlarım dikkatinize sunuyorum: Burak Bekiroğlu isimli şahıs, kamuoyuna, Ankara’nın göbeğinde güpegündüz işlenen bu menfur cinayetin emrini kimlerin verdiğini isim isim sayıyor. Beni hedef göstererek tehdit içerikli açıklamalarda bulunuyor.

Benim ve eşim Sinan Ateş‘in FETÖ’cü olduğu iftirasını atıyor. Eşim Sinan Ateş’in daha önce cinayete azmettirdiği iftirasına ilişkin imalarda bulunuyor. Neden bu paylaşımları ihbar kabul edilip ifadeye çağrılmıyor, neden elindeki bilgi ve belgeler istenmiyor, tanık statüsünde dinlenmiyor?”

“Yazdıklarını İhbar Kabul Edin”

Burak Bekiroğlu‘nun yazdıklarının ihbar olarak değerlendirilmesini isteyen Ateş, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Bakanlarım tekrar tekrar dikkatinize sunuyorum: İki buçuk yıl evvel bu süreci, katledilen eşim Sinan Ateş için de başlattılar: FETÖ’cü iftiralarıyla itibarsızlaştırma, sosyal medyadan açık tehdit ve ardından sokak ortasında, güpegündüz suikast! Sayın Bakanlarım, Geleni görmüyor musunuz? Bunlar ne güvenlik güçlerinden ne de adaletten korkuyor. Yazdıklarını ihbar kabul edin. Çağırın, dinleyin, iddialarının ispatını isteyin.

Eğer elinde benimle, Sinan’la, bu suikastla alakalı ortaya attığı iddialara ilişkin en ufak bir kanıt varsa ortaya koysun. Yoksa da hukuken gereği neyse o yapılsın. İmalı paylaşımlardan, hakaretlerden, iftiralardan yorulduk, tükendik! Her an öldürülme tedirginliğiyle yaşamaktan bıktık! Artık bunlara ‘Dur!’ deyin. Size yalvarıyorum: Bu ülkede ikinci bir ‘Kırmızı Pazartesi‘ yaşanmasına izin vermeyin. Çocuklarımı yetim bırakmayın.”

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ