DOLAR

32,8766

EURO

35,2012

ALTIN

2.498,23

BIST

10.743,80

CHP’li Başarır: Jetgiller Ailemiz Büyüyor

CHP’li Başarır: Jetgiller Ailemiz Büyüyor
  • Güncel / Haberler / Önem Sırası / Siyaset
  • 10 Haziran 2024 17:29 | Son Güncellenme: 11 Haziran 2024 11:00
  • CHP’li Başarır: Jetgiller Ailemiz Büyüyor için yorumlar kapalı
  • 24

CHP’li Ali Mahir Başarır: “Jetgiller Ailemiz Büyüyor, Sağlık Bakanı Kalibrasyon Uçağıyla Seyahat Etmiş.-Şimdi Size Soruyorum: Siz Hiç Utanmıyor musunuz?”

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Kabinede görev yapan bakanların kullandıkları uçaklara ilişkin araştırmalarını sürdürüyor. Ali Mahir Başarır son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya ilişkin uça iddiasında bulundu. CHP’li Başarır, “Jetgiller ailemiz günden güne büyüyor” diyerek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü‘nün kalibrasyon için alınan uçakla seyahat ettiğini ileri sürdü.

CHP’li Başarır, şu ifadeleri kaydetti:

“Şimdi Size Soruyorum: Siz Hiç Utanmıyor musunuz?”

Jetgiller ailemiz günden güne büyüyor. Bugün aramıza yeni bir bakanımız katıldı. Çok iyi tanıyorsunuz. Fahrettin Koca, Sağlık Bakanı. Bu beyefendi de Devlet Hava Meydanları’na kalibrasyon için alınan bu uçakla özel işlerinde ve siyasi işlerinde seyahat etmiş. Mesela, 10 Nisan’da, bayramda Hatay’a gitmiş. Beyefendi, Mardin’e gitmiş. Beyefendi Hatay’a gitmiş. Şimdi soruyorum Sayın Bakan, bayramda uçakla Hatay’a gidiyorsunuz, seçim için, özel işleriniz için. Mardin’e gidiyorsunuz. Ama bayram tatiline giriyoruz. Milyonlarca yurttaşımız, emeklimiz, işçimiz bin 200 lira otobüs biletini veremediği için köylerine, memleketine gidemiyor. Siz utanmıyor musunuz? Her hafta sizin gibi bir bakanı Jetgiller ailesine katmaya devam edeceğim.

CHP'li Başarır: Jetgiller Ailemiz Büyüyor

“Bir Parça Edep Bir Parça Utanma”

Yapmayacaksınız beyler, binmeyeceksiniz. Tarım Bakanı, yangın söndürme uçağıyla gezer, sen kalibrasyon için alınan uçakla gezersin, ihaleye sözleşme koyar Ulaştırma Bakanı gezer. Vatandaş bayramda evinde kalır, sokağa çıkamaz. Şimdi size soruyorum: Siz hiç utanmıyor musunuz? Olmaz beyler, bir parça edep bir parça utanma.”

Ne Olmuştu?

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, ‘Jetgiller ailesi’ diye nitelendirerek ilk önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun Rönesans şirketine ait uçakla Almanya’ya gezi yaptığını, ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Tapu-Kadastro’ya ait haritalama uçağıyla seyahat ettiğini ve geçtiğimiz günlerde de Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangınla mücadele uçağını gezilerinde kullandığını açıklamıştı.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ