DOLAR

32,1725

EURO

35,0211

ALTIN

2.431,51

BIST

10.656,96

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘dan ‘Kumpas’ İddialarına Yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘dan ‘Kumpas’ İddialarına Yanıt
  • Güncel / Haberler / Siyaset
  • 15 Mayıs 2024 14:00 | Son Güncellenme: 15 Mayıs 2024 18:45
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘dan ‘Kumpas’ İddialarına Yanıt için yorumlar kapalı
  • 16

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısında Konuştu: “Kuklayı da Kuklacıyı Da Oyunu Kimin Yazdığını Da Çok İyi Biliyoruz; Bürokratik Vesayetin Tekrar Nüksetmesine Fırsat Vermeyiz.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, partisinin grup toplantısında emniyetteki yaşanan kriz ve kumpas iddialarına ilişkin mesajlar vererek, “Kanunun dışına çıkan, hatası olan kim varsa hukuk zeminince hesabı soruyoruz” dedi. Erdoğan, “Son 21 yılda çetin mücadeleler sonucunda gerilettiğimiz bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine fırsat vermeyiz” ifadelerini kullanırken, siyasette görülen yumuşamaya ilişkinde, karşılıklı hoşgörü vurgusu yaptı. Erdoğan‘ın açıklamalarından satır başlıkları şöyle oldu:

Yeni Anayasa Mesajı

“Meclis tatile girmeden yasal düzenlemeleri çıkarmamız gerekiyor. Yeni ve sivil anayasa meselesinde Meclis Başkanımızın çalışmalarına destek vermemiz önemlidir. Biz sonuna kadar yapıcı ve uzlaşmacı yapımızı koruyacağız.

14 Mayıs seçimlerinde aziz milletimiz iktidar olma yetkisini tebliğ etmiş, 31 Mart Yerel Seçimleri‘nde ise bizlere bir ikazda bulunmuştur. 31 Mart Seçimleri bir güven oylaması değildir. Seçmenin ülkenin idaresindeki tercihte bir kırılma değişiklik olmamıştır.

Milletin verdiği mesajı duymazdan gelecek değiliz. O mesajı aldık. Gereğini yapmaya başladık.

“Bürokratik Vesayetin Tekrar Nüksetmesine Fırsat Vermeyiz”

Milletin AK Parti‘den ya da Cumhur İttifakı’ndan desteğini çektiğini zannedenler fena halde yanılırlar. Bu yanılgıya özellikle sizler düşmeyeceksiniz. Bize süre biçenler oldu, “bu iş bitti” deyip yolunu değiştirenler oldu. Onlar şimdi yoklar… Bakanlarımız, milletvekillerimiz, teşkilatımız aziz milletimizin bize 14 Mayıs’ta yüklediği emanetin idrakinde olacağız.

Şunu çok net ifade etmek isterim; Ne teşkilatımızda, ne de bürokrasi kadrolarında, rehavete, tembelliğe, gevşemeye, isteksizliğe, gönülsüzlüğe asla ve asla tahammülümüz olamaz. Son 21 yılda çetin mücadeleler sonucu gerilettiğimiz bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz.

“FETÖ’ye Diyet Borcunu Ödemek İçin…”

Önceki hafta sayın Özgür Özel’i AK Parti Genel Merkezi’nde kabul ettik, kendisiyle verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’de siyasetin bir yumuşamaya ihtiyacı var ve biz bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Biz hiçbir zaman kutuplaşmanın tarafı olmadık.

FETÖ‘ye diyet borcunu ödemek için Yenikapı ruhunu baltalamak isteyenleri görüyoruz ki asla boş durmuyor. Kuklayı da kuklacıyı da oyunu kimin yazdığını da çok iyi biliyoruz.

Siyasette yumuşama iklimini kara kışa çevirmeye çalışanlar olduğunu, Cumhur İttifakı‘nda gedik açmak isteyenler olduğunu biliyoruz. Fitne ve nifak odaklarına göz açtırmayacağız. Cumhur İttifakı güçlenerek, saflarını sıklaştırarak yoluna devam edecek.

Meclis Gündemi

Meclisimizin gündeminde geniş bir yelpazede kanunlaşma sürecinde olan teklifler var. Gerek hayat pahalılığı ve fırsatçılık gerekse son dönemde sıkça basında yer alan öğretmenlerimize yönelik şiddete yasal zeminin güçlendirilmesine ihtiyaç duyuyoruz.

“Vatanımızın Bekasına, Milletimizin İstiklaline Kim Kastederse Bundan Sonra Da Karşılarında Dimdik Durmaya Devam Edeceğiz”

Ne yarım asrı bulan siyasi hayatımızda ne de 21 yılı aşan iktidarlarımız boyunca korkanlardan, sinenlerden, zoru görünce kaçanlardan olmadık. Gün oldu, vesayetçilere meydan okuduk. Gün oldu, eli kanlı terör örgütlerine meydan okuduk. Gün oldu, emniyet, yargı ve ordu içinde yuvalanmış FETÖ’cü alçaklara meydan okuduk. Vatanımızın bekasına, milletimizin istiklaline kim kastederse bundan sonra da karşılarında dimdik durmaya devam edeceğiz. Hükümetimiz, ittifakımız ve devletimiz her zamankinden daha güçlüdür, daha kararlıdır, hedeflerine daha fazla kilitlenmiştir.

Gazze Açıklaması

Gazze soykırımını sormadan, dünya temiz kalamaz. Kimse bizden sözümüzü yumuşatmamızı beklemesin. Bunlar barbar oldukları kadar şımarıklar. En ölümcül silahlarla, açlıkla susuzlukla insan öldürdüler. İnsanları evlerinden çıkarıp güya güvenli bölgelere yönlendirdiler. Güvenli bölgelerde sivil katlettiler.

Bunun bedelini ödeyeceksiniz! Ellerindeki lobi gücünü kullanarak herkesi susturmaya çalışıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar insanlık bu katillerin yakasını bırakmayacak, insanlık bıraksa dahi bu katillerin peşini bırakmayacağız.

“Hamas’ın Yanında Durmaya Devam Edeceğiz”

Ben Hamas’ı Kuvayı Milliye‘ye benzetince rahatsız olanlar var. Neden rahatsız oldunuz? Kuvayı Milliye‘ye de eşkıya demediler mi? Bugün, Hamas‘a ‘terör örgütü’ diyenler 100 yıl önce olsa inanın Kuvayı Milliye‘ye de ‘terör örgütü’ diyeceklerdi. ‘Asi, şaki, hain’ diyeceklerdi. Bu millet her zaman mazlumun yanında durmuştur. Bu millet özellikle de istiklali için, özgürlüğü için, vatanlarını korumak için mücadele edenlerin yanında durmuştur. Hem kendi topraklarının istiklali için savaşan hem de Anadolu’yu savunan Hamas’ın yanında durmaya devam edeceğiz. Ruhunu, aklını ve vicdanını siyonist katillere kiraya verenlere asla itibar etmeyeceğiz.

Türkiye‘nin mazlum ve mağdurların umudu haline dönüşmesinden emperyalistlerin rahatsız olmasını anlayabiliyoruz. İnsani değerleri ve adaleti merkeze alan politikalarıyla Türkiye, bunların yüzyıllardır devam ettirdikleri sömürge düzenine çomak sokmuştur. ‘Dünya beşten büyüktür’ tespitimizin ne kadar doğru olduğu, yaşanan her krizde bir kez daha ortaya çıkıyor.”

Erdoğan, CHP’yi Ne Zaman Ziyaret Edecek?

Erdoğan, grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ziyaretine ilişkin “Herhalde yakın bir zamanda iade-i ziyaretimi yapacağım” dedi.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

Daha Fazla Haber Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ