DOLAR

32,1052

EURO

34,8768

ALTIN

2.427,27

BIST

10.656,96

İYİ Parti ‘li Vekil Bilici İstifa Etti

İYİ Parti ‘li Vekil Bilici İstifa Etti
  • Güncel / Haberler / Siyaset
  • 15 Mayıs 2024 17:35 | Son Güncellenme: 15 Mayıs 2024 17:36
  • İYİ Parti ‘li Vekil Bilici İstifa Etti için yorumlar kapalı
  • 21

İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici Partisinden İstifa Etti. Bilici‘nin İstifası ile İYİ Parti‘nin Meclis’teki Sandalye Sayısı 37‘ye Düştü.

İYİ Parti‘de istifa furyası sürüyor. Bahadır Erdem, Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ve İsmail Tatlıoğlu istifasına son olarak Adana Milletvekili Bilal Bilici dahil oldu. 

“Geldiğimiz Noktada Bu Çatı Altında Faydalı Olamayacağım”

Bilal Bilici partiden istifa ettiğini sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj ile duyurdu. Bilici‘nin mesajı şöyle:

“Değerli kamuoyuna,

2023 yılında gerçekleşen seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili seçildim. Geçtiğimiz süre içerisinde milletimiz ve partimiz için elimden gelen çabayı sarf ettim.

İYİ Parti ailesinin bir üyesi olarak görev yaptığım süre içerisinde çok değerli dostlar edindim. Başta İYİ Parti’ye oy vermiş Adanalı hemşehrilerim olmak üzere teşkilatlarda hiçbir karşılık beklemeden sadece vatan sevgisi ile görev yapan herkese bana olan destekleri için gönülden teşekkür ederim.

Geldiğimiz noktada bu çatı altında faydalı olamayacağımdan istifa ettiğimi belirtiyorum.”

Bilici‘nin istifası ile İYİ Parti‘nin Meclis’teki sandalye sayısının 37‘ye düştüğü belirleniyor.

Bilici’nin Yeni Adresi Hangi Parti Olacak?

Bilici‘nin TBMM‘deki çalışmalarına bağımsız olarak mı yoksa bir partiye dahil olarak mı devam edeceği şimdiden merak konusu oldu.

Ankara kulislerinde, son dönemde İYİ Parti‘den ayrılıp istifa eden Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ve İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu‘nun CHP‘ye geçtiği hatırlatılırken, Bilici‘nin de bir partiye geçmesi yüksek ihtimal olarak görülüyor.

13 Mayıs’ta partiden son istifa eden isim İYİ Parti‘nin 27. Dönem Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu olmuştu.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ