DOLAR

32,1725

EURO

35,0211

ALTIN

2.431,51

BIST

10.656,96

İYİ Parti Lideri Dervişoğlu’ndan Tasarruf Tedbirlerine Tepki

İYİ Parti Lideri Dervişoğlu’ndan Tasarruf Tedbirlerine Tepki
  • Güncel / Haberler / Siyaset
  • 15 Mayıs 2024 12:45
  • İYİ Parti Lideri Dervişoğlu’ndan Tasarruf Tedbirlerine Tepki için yorumlar kapalı
  • 16

İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu: “Niyetleri Sefalet İçinde Yaşayan Vatandaşın Son Ekmek Parçasına El Uzatmaksa, Biz Bu Oyunu Bozarız!”

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Yeni anayasa ve kamuda tasarruf tedbirleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni anayasaya kapıyı bir kez daha kapatan İYİ Partili Dervişoğlu, “Artık miadı dolmuş bu hükümete can suyu olacak ve tek adam rejimini tahkim edecek her türlü anayasa değişikliğinin karşısında duracağız. Sayın Erdoğan bir kez daha aday olabilsin diye tek adam rejiminin raf ömrünü uzatacak hiçbir anayasa değişikliğini desteklemeyeceğiz” dedi.

“Önce Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın Bütçesini Sınırlayın”

Genel Başkan Dervişoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘in açıkladığı kamuda tasarruf tedbirlerine tepki gösterdi.

Dervişoğlu, “Kamuda tasarruf paketine öncelikle memur servislerinden başlayan iktidar ve bu iktidarın ilgili bakanlarını büyük vizyonlarından ötürü tebrik ediyorum. Milletin aklıyla oynamaları bir yana, artık bu büyük milletin onuruyla oynadıklarından dahi haberleri yok. Eğer kamuda tasarruf konusunda ciddiyseniz buyrun, hodri meydan…

Tasarruf mu istiyorsunuz; önce kamuda israf ile sembolleşmiş günlük harcaması 20 milyonun üzerine çıkmış olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bütçesini sınırlayın. Hem bizden hem de devletten çıkan milyarlarca liranın vatandaşın cebinde kalmasını sağlayın. Elinizi bu fakir milletin cebinden çıkarın beyler, 80 milyona kemer sıktıran eserinize bir bakın! Eserinizden utanabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Hiçbir Pazarlığın İçinde Olmayacağız”

“Anayasa tartışmalarına dair görüşlerimizi beyan edip, bu girişimin samimiyetini sorgulayınca belli ki muktedirleri rahatsız etmişiz. Hiçbir şikayetim yok, milletimizi rahatsız edenleri rahatsız etmeye devam edeceğiz! İYİ Parti‘nin, Türkiye’nin gündemine dayatılan yeni anayasayla ilgili duruşu son derece açık ve nettir; biz artık miadı dolmuş bu hükümete can suyu olacak ve tek adam rejimini tahkim edecek her türlü anayasa değişikliğinin karşısında duracağız.

Sayın Erdoğan bir kez daha aday olabilsin diye tek adam rejiminin raf ömrünü uzatacak hiçbir anayasa değişikliğini desteklemeyeceğiz, dost düşman bunu bir bilmeli. Tüm siyasi partilerin karar ve diyaloglarına, geçmişte partimize gösterilmediği ölçüde yüksek bir nezaketle yaklaşıyoruz. Elbette isteyen istediği partiyle görüşebilir ve istediği kadar da yumuşayabilir. Biz Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir parti olarak, bu memlekette tek adam saltanatını devam ettirecek hiçbir pazarlığın içinde olmayacağız, yeni bir Erdoğan anayasasıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Sessiz İstila

“Türkiye’deki yabancıları araştıranlara hapis cezası getireceklermiş. Vay vay vay… İlk önce Türkiye’yi dünyanın mülteci kampı haline getirdiler, şimdi de bu demografik işgale karşı çıkanları hapisle tehdit ediyorlar.

Madem ki mesele Türkiye’de bulunan yabancılar ise; o hâlde ilk taşı ben atıyorum. Diyorum ki; Türkiye en fazla sığınmacı ve kaçak barındıran ülke konumuna geldiyse bu sıradan bir tesadüfün eseri değildir, bu hükümetin bilinçli politik tercihlerinin doğal sonucudur. Şimdi bu gerçekleri konuşuyoruz diye Türkiye’yi sessiz bir istilaya teslim etmeye yeltenen bu hükümete karşı çıkıyoruz diye akılları sıra bizleri ajan olarak suçlayacak olanlar varsa hodri meydan diyorum.

Sayın Erdoğan şayet ajan arıyorsanız memlekete doldurduğunuz yabancılar içinde arayın, kendi İçişleri Bakanınızın her hafta yakalattığı kaçaklara bakın!”

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ