DOLAR

32,1394

EURO

34,9389

ALTIN

2.432,71

BIST

10.656,96

Poyraz ‘dan, İçişleri Bakanı Yerlikaya’ya İstifa Çağrısı

Poyraz ‘dan, İçişleri Bakanı Yerlikaya’ya İstifa Çağrısı
  • Güncel / Haberler / Siyaset
  • 15 Mayıs 2024 18:12 | Son Güncellenme: 15 Mayıs 2024 19:08
  • Poyraz ‘dan, İçişleri Bakanı Yerlikaya’ya İstifa Çağrısı için yorumlar kapalı
  • 38

Milletvekili Uğur Poyraz, Kaplan Soruşturmasıyla İlgili Aylar Geçmesine Rağmen Soru Önergesini Yanıtlamayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı İstifaya Çağırdı.

İyi Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya istifa çağrısında bulundu.

“Görevden Affınızı İstemeniz Yerinde Bir Karar Olacaktır”

Uğur Poyraz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya‘nın, sosyal medya aracılığıyla Ayhan Bora Kaplan soruşturmasına ilişkin komplo iddiaları hakkında, “Terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli ‘oyun kurmaya’ çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz” sözlerini alıntılayarak, şunları ifade etti:

“Sayın Ali Yerlikaya size gönderdiğim soru önergelerini; okumayıp, cevaplamayıp, TBMM‘de yaptığım çağrılara sessiz kalıp da şimdi bu ve benzeri paylaşımları yapmanız, bende nafile bir nedamet ve bolca hamaset yaptığınız hissi yaratmıştır.

Bahse konu ekipler sizin sevk ve denetiminiz altındaki hatta bizzat sizin tarafınızdan seçilerek görev verilmiş isimlerdir. Bu isimlerin eylem ve faaliyetlerinin medya yönetimi ile aldığınız alkışların sesi sizi uyarılara sağır gerçeklere kör yapmıştır. Tweet atmak ve sorumluluğu ekiplerinize yıkarak haberiniz yokmuş gibi davranmak yerine sizin de görevden affınızı istemeniz yerinde bir karar olacaktır.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusu

İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, hakkında kanunsuz şekilde telefon dinlemesi ve fiziki takip yoluyla bilgi toplatıldığı iddiasında bulundu. Savcılığın yapacağı soruşturmanın sonucunda belirlenecek kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘na avukatı aracılığıyla suç duyurusu yaptı.

Başvuru dilekçesinde, Ankara Emniyeti Organize Şube Müdürlüğü tarafından tehdit ve baskı ile başta siyasiler olmak üzere belirli kişilere siyasi linç amaçlı suç isnat edilmek istendiği belirtildi.

Poyraz’ın Bilgilerine Hukuksuz Erişildiği İddiası!

Dilekçede yer alan ifadelerse şöyle:

Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubenin, suçla mücadele için verilmiş yetkilerini amacı dışında kullandığından bahisle, bir kısım siyasilerin bu eylemlerin hedefinde olduğu belirtilmiştir.

Bahsi geçen bu eylemlerin odağında, müvekkil Uğur Poyraz’ın da isminin bulunduğu, birçok siyasi kişinin isim listesi açıklanmış ve bu kişilerin kanunlar tarafından koruma altına alınan kişisel veri kapsamındaki bilgilerine, bir kısım Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin hukuksuz eriştikleri belirtilmiştir.

Tüm veriler üzerinden müvekkille ilgili olarak yapılan tüm incelemelerin araştırılarak, bu işlemleri yapan birim ve kişiler hakkında cezalandırılmaları amacıyla iddianame tanzim edilmesi hususunda gereğini talep ederim.”

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden İddialara Yalanlama

Öter yandan Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nce yasa dışı dinleme yapıldığı iddialarını yalanladı.

EGM’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sosyal medyada ve bazı televizyon kanallarında Ankara İl Emniyet Müdürlüğünce yasa dışı dinleme yapıldığı ile ilgili çıkan haber ve iddialar asılsızdır ve kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

 

Daha Fazla Siyaset Haberi Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ