DOLAR

32,8219

EURO

35,1105

ALTIN

2.495,75

BIST

10.746,65

Fenerbahçe ‘de Başkanlık Koltuğuna Kim Oturacak?

Fenerbahçe ‘de Başkanlık Koltuğuna Kim Oturacak?
  • Görselli Anket / Güncel / Haberler / Spor
  • 9 Haziran 2024 10:03 | Son Güncellenme: 9 Haziran 2024 23:44
  • Fenerbahçe ‘de Başkanlık Koltuğuna Kim Oturacak? için yorumlar kapalı
  • 25

Fenerbahçe’de Başkanlık İçin Aziz Yıldırım ve Ali Koç  Yarışıyor.- Fenerbahçe’de Oy Verme Süreci Başladı.

Fenerbahçe Kulübü‘nün olağan seçimli genel kurulu, bugünkü başkanlık seçimiyle devam ediyor. Ali Koç ve Aziz Yıldırım başkanlık için yarışıyor. Genel kurulda oy verme işlemi saat 10.00 itibari ile başladı. Olağan Seçimli Genel Kurulu‘nda 46 bin 410 kongre üyesinin oy verme hakkı bulunuyor.

Sarı-lacivertlilerde mevcut başkan Ali Koç ile daha önce 20 sene başkanlık görevi yapan Aziz Yıldırım arasında geçecek seçim maratonu  saat 17.00 itibariyle oy verme işlemi sona erecek.

Başkan Ali Koç’un oy pusulası sarı olurken, Aziz Yıldırım‘ın ise pusula rengi beyaz oldu.

Seçilen yeni başkan ve yönetim kurulu, 2027 yılının haziran ayına kadar görev yapacak. Erken seçim olması durumunda bu süre tüzük gereği kısalabilecek.

Başkan Adaylarının Listesi Nasıl?

Mevcut Başkan Ali Koç’un yönetim kurulu aday listesinde; Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman yer alıyor.

Aziz Yıldırım’ın yönetim kurulu aday listesinde ise; Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim, Tuna Akın yer alıyor.

Koç ve Yıldırım Dün Bir Araya Gelmişti

Fenerbahçe‘de bugün yapılacak başkanlık seçimi öncesi Ali Koç, kongrede konuşma yapmış ve “Bir de konuşmayı basına vermişler. Yoksunuz burada. Sayın Başkan çok geç değil. Saat 5’e geliyor. Akşam istediğiniz yerde TV’ye çıkalım.” demişti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç‘un yaptığı canlı yayına çıkma teklifine başkan adayı Aziz Yıldırım‘dan olumlu yanıt vermiş ve iki aday canlı yayında açıklamalarda bulunmuştu.

Yıldırım ve Koç, yayın başında stüdyoda ayakta el sıkışıp, sarıldı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve başkan adayı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertlilerde seçime saatler kala canlı yayında kozlarını paylaştı. Aziz Yıldırım Ali Koç‘a “FETÖ’cü baronlar bana karşı seni destekliyor” iddiasında bulundu. Ali Koç’un “Kadim dostunuz Mehmet Uçum” sözlerine Yıldırım’dan “Senin de dostun” yanıtı geldi. Aziz Yıldırım’ın da anlaşma vaadinde bulunduğu Fenerbahçe teknik direktörü Jose Mourinho’nun sözleşmesinin mali detayları ve Portekizli çalıştırıcı ile anlaşma süreci de tartışıldı.

Daha Fazla Haber Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ