DOLAR

32,8758

EURO

35,1836

ALTIN

2.499,97

BIST

10.739,28

Fenerbahçe ‘de Yeniden Ali Koç Dönemi

Fenerbahçe ‘de Yeniden Ali Koç Dönemi
  • Güncel / Haberler / Önem Sırası / Spor
  • 9 Haziran 2024 20:00 | Son Güncellenme: 10 Haziran 2024 09:40
  • Fenerbahçe ‘de Yeniden Ali Koç Dönemi için yorumlar kapalı
  • 26

Fenerbahçe’de 16 bin 464’lük Rekor Oy ile 3. Ali Koç Dönemi Başladı.-Koç: “Bugün Bu Camianın Bütün Renklerini Kucaklamak İçin Buradayız.”

Fenerbahçe‘de kongre heyecanı yaşandı. Ali Koç ile Aziz Yıldırım‘ın yarıştığı olağan seçimli genel kurulda başkanlık seçimi için oy verme işlemi saat 17.00 itibari ile tamamlandı. Ali Koç, 26 bin 947 geçerli oyun 16 bin 464‘ünü alarak 3. kez başkan seçilirken, Aziz Yıldırım 10 bin 483 oy aldı.

Sarı-lacivertli kulüpte yapılan seçimde rekor sayıda oy kullanıldı. Oy sayma işlemleri devam ettiği sırada Divan Başkanı Vefa Küçük, Ali Koç‘un seçimleri kazandığını duyurdu.

Ali Koç: “Fenerbahçe Çağı Başlıyor”

Seçimi kazanan Ali Koç kongre üyelerini selamlayarak taraftara; “Fenerbahçe çağı başlıyor” diyerek seslendi. Yıldırım, Koç‘u başkan ilan ederek şampiyonluk mesajı verdi. Böylece sarı lacivertlilerde 3. Ali Koç dönemi başladı. Sonuçların ardından iki aday birlikte tribünleri selamladı.

Yıldırım yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe‘ye yakışan bir kongre yaptık. Hepinize teşekkür ediyoruz. Yol haritasını çizdik inşallah Ali Koç ve arkadaşları bu yol haritası doğrultusunda Fenerbahçe‘yi şampiyon yaparlar.” dedi.

“Bugün Bu Camianın Bütün Renklerini Kucaklamak İçin Buradayız”

Ülker Stadı‘nda gerçekleştirilen kongrede Ali Koç, kürsüye gelerek konuşma yaptı.

28 bine yakın oy kullanıldığını dile getiren Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Bu Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir mutluluk, yeni bir rekordur. Türkiye‘de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğünü bir kez daha gösterdik. Biz yüksek divan kurulu toplantılarımızı bile, rakip takımlarımızın üye sayısından fazla olduğu için demokrasi şöleninde yapıyoruz. Fenerbahçemizin geleceğine sizler karar verirsiniz. Resmi olmayan sonuçlar hepimize hayırlı olsun. Kongrede yarıştığım Sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, bunu bir demokrasi şölenine çeviren siz üyelerimize yürekten teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe adını duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz. Bütün dünyaya Fenerbahçe‘nin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Yarından itibaren hepimiz bu yeni dönemin parçası olalım, herkesin çorbada tuzu olsun. Bugün bu camianın bütün renklerini kucaklamak için buradayız. 

Eminim Riva tarafında bu akşamki sonuçlardan memnun olmayan biri vardır. Artık değişim zamanı. Küskünlükleri, kırgınlıkları arkamızda bırakarak daha güçlü bir Fenerbahçe oluşturalım. Yeni bir dönem için çalışıyoruz ve buradan söz veriyorum, dün olduğu gibi bugün de Fenerbahçemizin menfaatlerini her şeyin üzerinde tutacağız.”

Ali Koç’un Yönetim Kurulu’nda Kimler Var?

Ali Koç’un Yönetim Kurulu’nda; Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya ve Selma Rodopman yer alıyor.

 

Daha Fazla Haber Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ