DOLAR

32,1725

EURO

35,0211

ALTIN

2.431,51

BIST

10.656,96

TFF Yönetimi, 18 Temmuz’a Kadar Görevde Kalacak

TFF Yönetimi, 18 Temmuz’a Kadar Görevde Kalacak
  • Güncel / Haberler / Spor
  • 1 Mayıs 2024 17:27
  • TFF Yönetimi, 18 Temmuz’a Kadar Görevde Kalacak için yorumlar kapalı
  • 37

18 Temmuz Seçim Tarihinde Değişim Olmayacağını Açıklayan TFF: “Azınlık, Çoğunluğa Tahakküm Edemez.-Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu, Çalışmalarına Ara Vermeden Devam Edecektir.”

Türkiye Futbol Federasyonu‘nda (TFF), 18 Temmuz‘da seçimlere gidileceğinin açıklanmasının ardından sular durulmuyor. Bir kesim TFF‘ye görevi bırakması için baskı yaparken,  bir kesimde seçim tarihinin erkene alınmasını istiyor.

Yaşanan bu gergin ortamda zaman zaman bu görüşlerin basın kanalı ile kamuoyuna yansımasının ardından TFF, bugün bir açıklama yaptı.

Kavgacı Bir Tavır Takınan Azınlık, Çoğunluğa Tahakküm Edemez

TFF‘den yapılan açıklamada, “Kongre için ilan edilen tarihin öne çekilmesi için TFF Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine, yakınlarına, TFF Genel Kurul üyelerine, kulüplerin sponsorlarına tehdit mesajları gönderen, toplumsal huzura zarar verecek kavgacı bir tavır takınan bu azınlığın, çoğunluk üzerinde tahakküm kurma çabalarına asla izin verilmeyecektir. Görev süremiz boyunca futbol camiası içerisinde hakim kılmaya çalıştığımız diyalog ve iş birliği ortamına zarar vermeye çalışanların kötü niyetli eylem ve girişimleri, bir kez daha sonuçsuz kalacaktır.

Günü değil geleceği kazanmak için çalışmalarını sürdüren, 2032’de ev sahipliği yapma hakkı kazandığımız Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olacak millî takımın temellerini atan TFF Yönetim Kurulu olarak, 18 Temmuz 2024 tarihine kadar görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha Türk futbol kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

18 Temmuz Tarihinde Değişim Olmayacak

TFF açıklamasında şu ifadeleri aktardı:

“Unutulmamalıdır ki; adil, şeffaf ve demokratik bir seçim ortamının tesis edilmesi için tüm adaylara seçime hazırlık için yeterli bir süre tanınması bir zorunluluktur. Aksi durumda aceleye getirilmiş bir seçim ortamı altında yarışacak adayların Türk futbolunun menfaatlerini temsil edebilme çabaları sekteye uğrayacaktır. Bizim tüm gayemiz, TFF’de demokratik bir seçimin yapılabilmesi için gerekli şartların sağlanması adına adil ve rekabetçi bir zemin oluşturabilmektir. Seçim sürecini oldu bittiye getirmeye çalışan az sayıda kulüp yöneticisinin bu tutumu tüm kulüplerimizi endişeye sevk etmiş ve bu yaklaşım Türk futbolunu iyiye götürme çabasından çok kaosla beslenenlerin başarısızlıklarını Türk futboluna sıçratma çabası olarak görülmüştür.

Görev süremizin 3 yıl daha devam ettiği bir ortamda bile seçim kararı alarak görev süremizi seçimle sınırlamamızın yegâne sebebi; Türk futbol ailesinin uzun vadeli çıkarlarını bizden daha doğru şekilde temsil edeceğine inanan adaylara bu iradelerini gösterebilme imkanını sağlamaktır.

Açıkça ifade etmek isteriz ki; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu, 18 Temmuz‘da yapılacak seçimli genel kurul öncesinde TFF Genel Kurul Üyelerinin büyük bir çoğunluğunun takdirini ve teveccühünü kazanmıştır. Bu süreçte diyalog yolunu sürekli açık tutan, 18 Temmuz’da yapılacak seçimli genel kurulun Avrupa Şampiyonası sırasında yapılması için ısrarla çalışanlara imza vermeyen, bize teveccüh gösteren büyük Türk futbol ailesine teşekkür ederiz. Adalet değil ayrıcalık bekleyen azınlığın değil, Türk futbol ailesinin takdirini önceleyen ve görev süresinin tamamlanmasına 3 yıl varken seçimli kongre kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu, çalışmalarına ara vermeden devam edecektir.”

 

Daha Fazla Haber Okumak İçin Tıklayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ